Samlerobjekt?

Helge 12 February, 2007

The Boys
Skulle hente meg en kopp kaffe hjemme da jeg var hjemme, og da jeg åpnet skapet på kjøkkenet fant jeg denne koppen. Muligens noe modern har funnet på ett av loppemarkedene hun avlegger en visitt.
Uansett, det som først så ut som en tradisjonell kaffekopp viste seg i stedet å være en offisiell band-merchandise fra det gamle barnebandet “The Boys“.
For de uinvidde var disse to i samme artiststallen som Jannicke Abrahamsen, Sputnik, Ronald Holmberg og Gudny Dalen.
Disse islandsk/norske brødrene Arnar og Runar spesialiserte seg på coverversjoner av gamle 50-60-tallsslagere som “Wake up little suzie” og “Bye, bye love”.
De rakk kun å gi ut tre plater med prefikset “The Boys”, før Telemarksendinga slapp bomben om at de to hadde havnet i stemmeskiftet.
Etter det ble det stille fra de to, men så dukker dette kruset opp.
Jeg prøver nå å sjekke markedsverdien på dette drikkeredskapet for å se om det kan vekke nostalgien i forhenværende ømme ungpikehjerter.
Kom gjerne med bud, så skal jeg drøfte det med min mor.

  • Kommentarer (3)

3 Responses to “Samlerobjekt?”

  1. Eirikon 13 Feb 2007 at 17:21

    haha…æ huske de to ja. Trur d va ett bilde av dæm i Topp skoledagboka mi. Æ tegna bart på di

  2. Mariaon 22 Feb 2007 at 23:55

    Dette må være sjebnen.
    Samme uka som jeg får tilsendt en The Boys kassett i posten (kontekst er for pyser), annonserer du et kaffekrus av samme kaliber.
    Jeg kan ikke nekte for at jeg er villig til å betale. - Jeg mener, affeksjonsverdien er skyhøy.

  3. Kristinon 25 May 2007 at 17:58

    Hehehe… Har MANGE ting fra the boys oppe på loftet! Var nr 1 fan! =)

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply